EWANGELIA I ROZWAŻANIE
modlitwawdrodze.pl

Przedszkole

Przedszkole (Ochronka) p.w. Św. Michała Archanioła mieści się w wolnostojącym budynku w bezpośredniej bliskości kościoła, niedaleko centrum miejscowości Nowy Jaryczów. Jest placówką prowadzoną przez Siostry ze Zgromadzenia św. Michała Archanioła. Placówka ta, funkcjonuje od 1 września 2009 roku. Znajduje się tu kuchnia, zaplecze kuchenne, szatnie, sale zabaw dla dzieci, pokój, w którym dzieci mogą spać w przedszkolu, pokój nauczycielski. Dzieci mają do dyspozycji dużą salę, w której odbywają się różne imprezy, spotkania z rodzicami itp. Korzystają także z kaplicy, gdzie spotykają się na modlitwie przed Najświętszym Sakramentem i na wspólnych, z Rodzicami, Mszach świętych. Obok budynku jest plac zabaw i duży ogród, gdzie dzieci bezpiecznie mogą się bawić. W przedszkolu funkcjonują dwa oddziały dla dzieci w wieku od 3 do 6 lat (chociaż najmłodsza dziewczynka ma niecałe 2 lata!)

Priorytety przedszkola to głównie wychowanie dziecka w wierze katolickiej przy pełnym rozwoju jego osobowości, w ten sposób, by dziecko osiągnęło zbawienie wieczne i służyło dobru społeczeństwa, w którym ma żyć i rozwijać się.  Zwracamy uwagę na wszechstronny rozwój dziecka: moralny, umysłowy, fizyczny i religijny. Szanujemy godność i indywidualność każdego dziecka. Podstawową zasadą wychowania w naszej placówce jest kształtowanie w dzieciach poczucia wartości wyższych tj. piękno, dobro, życzliwość, miłość, radość, uczciwość, poczucie odpowiedzialności, wrażliwość na sprawy religijne i na drugiego człowieka. Zgodnie z myślą wychowawczą założyciela zgromadzenia (bł. ks. Bronisława Markiewicza) wychowujemy dzieci do uczciwej pracy, do pracy, która jest radością, a nie przymusem. Temu celowi służą przygotowywane zajęcia, zabawy, spotkania z różnymi ludźmi, wyjazdy itp.

W naszej pracy wychowawczej docieramy do najgłębszych pokładów człowieczeństwa, tak by dziecko potrafiło być człowiekiem otwartym na siebie samego, na Boga i na drugiego człowieka. Personel wychowawczy przedszkola stanowią siostry Michalitki i panie nauczycielki. Od wszystkich osób pracujących w naszej placówce wymagane są nie tylko kwalifikacje zawodowe, ale przede wszystkim odpowiedni, zgodny  z wymaganiami placówki katolickiej, moralny poziom życia osobistego.